Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Biblioteczka JMD #1

Dziś rozpoczynam na Just My Delicious nowy cykl z gatunku JMD po godzinach. Dotyczyć będzie książek, które czytamy – głównie tych dziecięcych.

Jako mama czwórki maluchów, w tym dwóch w wieku przedszkolnym książki dla dzieci mam raczej „obcykane” i wiem co w trawie piszczy. Sama od zawsze uwielbiałam czytać książki (poza narzuconymi lekturami) i odkąd pamiętam był to jeden z moich ulubionych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Najbardziej lubię thrillery medyczne, pozycje psychologiczno-socjologiczne, kulinarne (ale koniecznie ze zdjęciami – jestem skrajnym wzrokowcem) i – tak – poradniki. 

Staram się być na bieżąco i przyznaję, że totalnie przepadłam w literaturze dziecięcej. Obecnie są tak fantastyczne wydania, porywające opowieści, zachwycająca grafika (która już od najmłodszych lat jest przecież świetnym pretekstem do kształtowania poczucia estetyki – tak – jest to dla mnie istotne), że z niecierpliwością oczekuję, aż jakaś kolejna perełka znajdzie sie w naszej biblioteczce. Ja! A co dopiero dzieci! 

Mam nadzieję, że ten cykl okaże się dla Was inspirujący. Zapraszam na pierwszą publikację Biblioteczki JMD

Tola w przedszkolu

Autor: Anna Włodarkiewicz

Ilość stron: 64

Rok wydania: 2019

***

Ta pozycja otwiera nasz cykl. 

Tytułowa Tola to dziewczynka, z którą może się utożsamić wiele przedszkolaków. Jest pogodna, ciekawska, a jej historie to tak na prawdę nic nadzwyczajnego ot, codzienność przedszkolaka. Ale warto pamiętać, że z perspektywy przedszkolaka właśnie to wszystko ani trochę nie jest takie zwyczajne. I tu zaczyna się zabawa. Bo Tola m.in. bierze udział w zajęciach kulinarnych, ma gorączkę, dba o zęby, martwi się, że mama spóźnia się po nią, a dzieci debatują jaki może być tego powód, co naturalnie zupełnie nie pomaga. 

To wszystko to kilka opowieści, napisanych prostym językiem, które są tak zwyczajne i codzienne, że czytając je dziecko poczuje się bezpiecznie, znajomo, pewnie. Dorośli natomiast czytając maluchom historie Toli mają świetną okazję, by przypomnieć sobie, że ten czasem przestraszony, zakręcony, smutny, podekscytowany lub po prostu szczęśliwy maluch to istotka z równie wielkimi problemami i sprawami do opowiedzenia/przedyskutowania jak my sami. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] wpis z cyklu Biblioteczka JMD dotyczyć będzie niesamowicie pięknej książki dla dzieci o zwierzętach. Jeśli lubicie […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x