Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Mleko z Czarnego Sezamu

mlekozczarnegosezamu

Jeśli widzę coś niebanalnego, wyjątkowego i intrygującego jest duża szansa, że właśnie to mi się spodoba. Jeśli to coś jest czarne lub szafirowe szanse te wzrastają w hipertempie. Czarny sezam w porównaniu do jasnego jest według mnie lata świetlne bardziej interesujący pod względem wizualnym. Smakowo jest natomiast podobnie. Orzechowy smak, intensywny aromat po podprażeniu suchych ziaren. Mleko z czarnego sezamu będzie idealne do owsianek, napojów, które będą intrygować jeszcze zanim ich spróbujesz, lodów i mnóstwa innych rzeczy.  Daj się ponieść wyobraźni i zaszalej. Eksperymenty w kuchni są super!

mlekozczarnegosezamu2

Składniki na mleko owsiane (ok 1l):

  • 200 g czarnego sezamu
  • 1 l wody

Sezam zblenduj, następnie zalej go wrzątkiem lub gorącą wodą. Pozostaw do namoczenia na ok 1-2h. Po upływie tego czasu przeciśnij wszystko przez gazę i już.

mlekozczarnegosezamu1

Sugestie: Sezam możesz też moczyć w wodzie przez dłuższy okres czasu np. kilka godzin lub przez całą noc i rano przygotować sobie mleko – im dłużej moczysz sezam, tym smak i aromat mleka będzie bardziej intensywny. Jeśli chcesz sezam możesz zblendować dopiero po namoczeniu lub całe płatki zalać wodą i po kilku godzinach całość wraz z wodą przecisnąć przez wyciskarkę (w sokowirówce to nie wyjdzie). Mleko przechowuj w zamykanej butelce lub słoiku max 2 dni w lodówce. Możesz go używać zarówno do dań wytrawnych, jak i słodkich. Podobnie jak mleko zwierzęce. Przecedzonego, suchego sezamu nie musisz wyrzucać. Możesz z nich przygotować trufle, spód tarty itp.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x