Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Lody z Awokado

lodyzawokado

Lody z awokado to najbardziej kremowe lody, jakie do tej pory miałam okazję jeść. Awokado sprawdza się tu doskonale, same lody mają charakterystyczny smak, więc dla miłośników tych owoców będą świetne. Jako lodożerca, zajadam się nimi nawet w ramach letniej kolacji, a podczas ich przygotowywania masę przed zamrożeniem wyjadałam bez większego opamiętania. Nic dziwnego, skoro sama masa była tak apetycznie kremowa, że po włożeniu do niej palca pozostawał głęboki ślad. Prawdziwy foodporn już na etapie samego przygotowania!

lodyzawokado6

Składniki:

  • 4 awokado
  • 500 ml płynnej kremówki 30-36%
  • cukier puder

Przydatne:

  • patyczki do lodów
  • forma do lodów na patyku

Awokado obierz, wyrzuć pestkę, a miąższ zblenduj na jednolitą masę ze śmietaną i cukrem do smaku. Masę przelej do formy do lodów na patyku i włóż do zamrażarki na co najmniej kilka godzin w trakcie wkładając patyczki.

lodyzawokado1 lodyzawokado2 lodyzawokado4 lodyzawokado5 Sugestie: Użyj dojrzałych awokado. Ilość cukru dostosuj do własnych preferencji. Lody przed podaniem możesz oblać strużką roztopionej w kąpieli wodnej gorzkiej lub deserowej czekolady. 

Wersja light: Zmniejsz ilość cukru, zastąp go cukrem trzcinowym, stewią w proszku, miodem, syropem z sosny lub ksylitolem.

lodyzawokado3

Pytanie: Jak zrobić lody bez specjalnych sprzętów?
Odpowiedź: Wymieszane składniki przełóż do pojemnika. Włóż go do zamrażarki na co najmniej 6 godzin. Co 30 minut masę dokładnie przemieszaj. Po upływie tego czasu powinna mieć strukturę lodów. 
 
Pytanie: Jak zrobić lody w maszynie do lodów?
Odpowiedź: Wymieszane składniki przełóż do maszyny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją.  
 
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments