Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

5 Sposobów Jak Znaleźć Czas dla Siebie

Na Instagramie zajawiłam temat czasu dla siebie, okazało się, że większość ma z tym problem i chcecie, żebym rozwinęła temat na blogu. Wiem coś o tym, bo sama przez to przechodziłam i zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo trudne może to chwilami być. 

Bez zbędnego pitu-pitu, zaczynamy. Mi pomogła świadomość, że kiedy ja jestem zrelaksowana rezonuje to z dziećmi, nie przekładam na nich swoich obniżonych wibracji. Na odrobinie egocentryzmu każdy zyskuje, nie tylko Ty.

Poniżej napiszę co się u mnie sprawdza, mam nadzieję, że również u Was zda to egzamin.

  1. Poznaj siebie, pomyśl co lubisz, tak naprawdę. Co sprawia Ci przyjemność.
  2. Ustal sobie priorytety. Co dla Ciebie jest najważniejsze, ważne, trochę mniej istotne…
  3. Zacznij od 5 minut dziennie – uda się! 
  4. Czasem wystarczy po prostu kilka minut w osobnym pomieszczeniu, albo wyjście na zewnątrz, odcięcie się od wybranych bodźców, uspokojenie oddechu i myśli.
  5. Nie bój się włączać dzieciom ekranów, żeby móc mieć moment dla siebie. To nie żaden wstyd ani zło o ile robisz to z głową i trzymasz rękę na pulsie. U nas oglądają bajki, programy edukacyjne, jednak w 98% tylko po angielsku, francusku lub włosku. Wychodzę z założenia, że skoro mają się gapić w ekran to przynajmniej niech będzie z tego też jakaś wartość dodana. 

Jeśli masz problem z dojściem do tego, co chciałabyś robić w czasie dla siebie to być może zainspiruje Cię któryś z moich sposobów spędzania czasu wolnego. 

Malowanie, czytanie, słuchanie muzyki, twerk, nauka języków, scrollowanie Pinteresta, strzelanie, wypad do kawiarni, jazda na wrotkach, jazda na rowerze, spacer, obcowanie z naturą, medytacja, home SPA, pływanie, kawa i niespieszne delektowanie się nią w ulubionym fotelu, obejrzenie fajnego filmu lub serialu. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x