Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Naturalny Uniwersalny Płyn do Czyszczenia

Od dawna nosiłam się z zamiarem samodzielnego zrobienia naturalnego uniwersalnego płynu do czyszczenia. Idealna okazja nadeszła w momencie, gdy wprowadziliśmy się do naszego domu. Poczytałam trochę i okazało się, że zdecydowana większość tych płynów do czyszczenia zawiera boraks, którego zapobiegawczo wolałam uniknąć. Spróbowałam, więc po swojemu i metodą prób i błędów zrobiłam doskonały płyn, który jest w 100% bezpieczny i podczas jego stosowania nie mam żadnych obaw. Zapach octu ulatnia się dosłownie w kilka minut, a płym jest bardzo wydajny. Poza tym do jego przygotowania potrzebujesz tylko dwóch składników!

Składniki na naturalny uniwersalny płyn do czyszczenia:

  • 1 szkl octu winnego
  • 1 l wody

Połącz ze sobą oba składniki i już. Płyn przelej do spryskiwacza i używaj w razie potrzeby.

Sugestie: Możesz użyć octu jabłkowego lub nawet spirytusowego – w przypadku tego ostatniego użyj go o połowę mniej. Jeśli masz coś co wymaga specjalnego wyszorowania to do płynu możesz dodać 2-6 łyżek (w zależności od potrzeby) sody oczyszczonej. Jednak pamiętaj, że płyn z dodatkiem sody może zniszczyć niektóre powierzchnie, tzn. mogą stworzyć się rysy od tarcia. Do płynu możesz też dodać dowolny olejek zapachowy (kilka kropel).

Pytanie: Do mycia czego stosować ten płyn?

Odpowiedź: Ja używam go do mycia wszystkich blatów (psikam, przecieram myjką jak do naczyń, a potem na sucho ręcznikiem papierowym), luster, okien, umywalek, frontów szafek, baterii, podłóg, toalet. Sprawdza się znakomicie!

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Tagi:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments