Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Rodzynki w Czekoladzie

Rodzynki w czekoladzie. Na samo wspomnienie tego smaku mam ochotę na powtórkę. Bardzo lubię je pałaszować raz na jakiś czas. Ogólnie jestem wielką miłośniczką rodzynek. W wersja w czekoladzie to już w ogóle szał i nigdy ich sobie nie odmawiam, szczególnie gdy tak łatwo mogę zrobić je samodzielnie.

Składniki (ok 2-4 porcje):

  • 200 g rodzynek
  • 1 tabliczka czekolady mlecznej

Rodzynki zalej w misce roztopioną w kąpieli wodnej czekoladą, wymieszaj dokładnie, wyłóż na powierzchnię pokrytą papierem do pieczenia. Pozostaw w temperaturze pokojowej lub w lodówce w celu stężenia czekolady na kilkanaście minut-kilka godzin i już.

Sugestie: Użyj ulubionej czekolady oraz rodzynek. Aby zastygnięta czekolada nie roztapiała się w dłoniach tak łatwo możesz ją wcześniej utemperować. 

Wersja light: Użyj czekolady z obniżoną zawartością tłuszczu. Koniecznie wybierz rodzynki bez dodatku dwutlenku siarki (kiedyś na raz zjadłam całą paczkę rodzynek – mówiłam, że na prawdę lubię rodzynki – z tym konserwantem i dość długo było mi strasznie niedobrze, kręciło mi się w głowie i ogólnie masakra. Poczytałam o tym dwutlenku siarki i wyszło, że właśnie takie objawy można mieć. Opakowanie rodzynek bez tego dodatku wchodzi idealnie – wybierz rodzynki z dodatkiem jakiegoś oleju tylko i już).

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments