Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Deser z Galaretek

deserzgalaretek

Gdy za oknami coraz bardziej szaro, u mnie w kuchni  – na przekór – z premedytacją pojawia się więcej kolorów. Wierzę w szczęście, uśmiech i radość, a kolory bardzo często są doskonałym sposobem, aby to wywołać. Ten barwny deser z galaretek jest dość czasochłonny (kwestia tężenia poszczególnych warstw), ale za to banalny w przygotowaniu (dzieci będą zachwycone możliwością pomocy!).   

Jakie desery należą do Twoich ulubionych?

Składniki:

  • 0,5 l mleka
  • 2 łyżeczki żelatyny
  • 2 łyżki cukru
  • kolorowe galaretki

Mleko podgrzej z dodatkiem żelatyny cały czas mieszając. Część mleka wlej do naczynia, w którym zamierzasz podać deser, a następnie włóż je do lodówki w celu stężenia mlecznej warstwy. Resztę pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Przygotuj wybraną galaretkę zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Pozostaw ją do całkowitego ostygnięcia. Gdy mleczna warstwa stężeje, a kolorowa galaretka będzie chłodna, wylej jej część na białą warstwę i włóż do lodówki w celu stężenia. Teraz przygotuj sobie drugi kolor galaretki. Dalej postępuj analogicznie do wyczerpania składników. 

Dodatkowo:

  • bita śmietana
  • kolorowa posypka

Deser podaj bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Udekoruj go bitą śmietaną i kolorową posypką. 

Sugestie: Wybierz mleko roślinne lub zwierzęce. Deser podaj schłodzony. Przechowuj go w lodówce do dwóch dni. Najlepiej okryj go folią spożywczą, aby galaretki nie przejęły ewentualnych aromatów z lodówki. Wybierz dowolne kolory galaretek. Mleko możesz zastąpić płynną kremówką. 

Wersja light: Użyj mleka z obniżoną zawartością tłuszczu.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments