Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

10 Sposobów na Natychmiastową Poprawę Samopoczucia

Cały ten zestaw szaroburych dni, długich wieczorów i braku wystarczającej ilości słonecznego ciepła może być dołujący. Dlatego właśnie mam dla Was 10 sposobów na natychmiastową poprawę samopoczucia!

10 Sposobów na Natychmiastową Poprawę Samopoczucia

  1. Uśmiechnij się! – wiesz, że już samo zrobienie grymasu uśmiechu wysyła do mózgu sygnał, że się uśmiechasz i mózg inaczej reaguje myśląc, że wszystko jest ok? 
  2. Wyjdź na zewnątrz – przejdź się na krótki spacer lub posiedź na ławce, albo po prostu postój i rozejrzyj się dookoła. Gdzieś tam nad chmurami ukryte jest słońce, które wkrótce się do nas przebije!
  3. Myśl pozytywnie – jeśli zdałabyś sobie sprawę ile szkód wywołuje choć jedna negatywna myśl, już nigdy nie odważyłabyś się myśleć w negatywnych kryteriach. 
  4. Już bliżej, niż dalej do ciepłych, letnich dni! <3 To nie wymaga żadnego komentarza.
  5. Odczaruj długie, szarobure wieczory i stwórz z nich okazję do przytulności, rodzinnego ciepła, przyjemności i miłości. Zaszyj się z książką, gorącą czekoladą, puchatym kocem, ulubioną muzyką lub spędź czas z najbliższymi grając w planszówki, układając puzzle, pichcąc Wasze najulubieńsze dania – zobaczysz, będzie pięknie!
  6. Kup sobie kwiaty. Dlaczego? Bo możesz! Kup sobie tulipany lub inne kwiaty, które lubisz. Kto powiedział, że to ktoś komuś zawsze musi wręczać kwiaty? Zmień to!
  7. Zadbaj o siebie. Zrób sobie wieczór domowego SPA. Zamknij się w łazience i nie wychodź dopóki nie skończysz swoich rytuałów.
  8. Zacznij przygodę z jogą. Spróbuj, nie pożałujesz! Na YouTube znajdziesz mnóstwo gotowych krótkich (i dłuższych też) zestawów.
  9. Medytuj. Wyciszenie przyjdzie, nawet nie będziesz wiedzieć kiedy. W dodatku wstaniesz z uśmiechem na ustach, pełna spokoju i wewnętrznej siły. Wystarczy 10-15 minut dziennie. 
  10. Weź sprawy w swoje ręce! Nie czekaj na to, aż ktoś inny spróbuje Cię uszczęśliwić. Chcesz być szczęśliwa to po prostu bądź. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego nastawienia. To jaka jesteś, przyciąga to co masz. 

Bardzo Was lubię, więc mam dla Was jeszcze jeden super skuteczny pomysł jako bonus do całej powyższej listy! 

11. Włącz ulubioną muzykę (nawet bardzo, bardzo głośno, jeśli tego potrzebujesz). Możesz śpiewać, możesz tańczyć. Bądź sobą. Chłoń dźwięki i daj się ponieść.

Pamiętaj, że każdy ma gorszy dzień. Jednak jest różnica pomiędzy myśleniem, że ma się gorszy dzień, a myśleniem, że ma się gorsze życie. Wszystko to kwestia obrania odpowiedniej perspektywy. Tylko Ty masz wpływ na to, jaką wybierzesz. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta

Super pomysły, dziękuję 😉