Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Pisanki Wielkanocne ze Styropianu

Tworzenie wielkanocnych pisanek to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Kreatywne spędzanie z nimi czasu to coś, co niesamowicie lubię i co – w większości przypadków – mnie relaksuje (pomijam sytuacje, gdy czasem dookoła panuje taki syf po tym kreatywnym szaleństwie, że mam ochotę uciec i wrócić, gdy ktoś już wszystko ogarnie). Pisanki ze styropianu bardzo mi się spodobały, bo szczerze nie przepadam za dmuchaniem w jajko i robieniem z niego wydmuszek i traktuję to jako ostateczność. Styropian jest więc znakomitą alternatywą i sprawdza się wręcz doskonale w wersji bazy na wielkanocne jajka.

Do zrobienia styropianowych pisanek – zwierzątek potrzebujesz:

  • styropianowe jajka
  • farby (u nas akwarele, stąd delikatne kolory)
  • papier kolorowy
  • mini pompony na ogon dla królika
  • klej do papieru w sztyfcie
  • sztuczne oczka

Jajka pomaluj farbą, po chwili gdy wyschnie przyklej do nich wycięte z papieru poszczególne elementy. Dodaj według potrzeby np. pompon w ramach ogonka. Nie zapomnij o oczach! Gotowe!


Sugestie: Świetnie sprawdzą się też farby plakatowe. Oczy możesz po prostu namalować lub wyciąć z papieru i dokleić. Jeśli chcesz je kupić to polecam w sieci, albo w sklepach typu Tiger lub jakichś papierniczych, albo dla plastyków.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x