Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Książkowi Ulubieńcy Miesiąca

Dziś podzielę się z Wami ostatnimi nowościami, które trafiły do mojej biblioteczki. Te trzy książki okazały się na tyle interesujące, że mimo bardzo napiętego harmonogramu za wszelką cenę starałam się znaleźć czas na ich przeczytanie, co szczerze mówiąc dodatkowo przy trójce dzieci nie było wcale takie proste, ale grunt to dobra organizacja. Zapraszam więc na kilka słów o każdej z nich. Ciekawa jestem, czy już którąś z nich czytaliście, a może dopiero zamierzacie?

Trening ikigai, Garcia Hector, Miralles Francesc

Jeśli czytaliście „Ikigai Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” to druga część powinna od razu Was zainteresować, ponieważ jest to jej praktyczne uzupełnienie. Natomiast nawet jeśli nie czytaliście pierwszej części, która poświęcona jest głównie zagadnieniom zdrowia oraz ćwiczeniom to nadal spokojnie możecie zabrać się od razu za drugą. W niej poznacie mechanizmy, dzięki któym osiągniecie zamierzony cel, odnajdziecie swoją pasję, sens życia (tytułowe ikigai), a przez to wszystko uwierzycie we własne możliwości i to, że tak na prawdę wszystko jest w waszych rękach i odpowiednim rozplanowaniu tego, co zamierzacie osiągnąć. Ta pozycja to swoisty, bardzo przyjemny kop motywacyjny. 

Ogarnij się!, Sarah Knight

Jak sam tytuł wskazuje to tekst o tym, w jaki sposób całkiem skutecznie ogarnąć siebie, a tym samym też swoje życie. Autorka, znana z kultowej „Magii olewania” na swoim przykładzie w tym anty-poradniku pokazuje jak wprowadzać w życie małe, ale też wielkie zmiany, sprytnie eliminować wszystko to, co przeszkadza nam w osiągnięciu upragnionego balansu w życiu, tak, aby finalnie całość była właśnie pełna równowagi, spokoju, szczęścia i spełnienia. Każdy ma własne, stosunkowo krótkie życie, nie warto więc tracić je na coś, co sprawia, że jesteśmy zagubieni, rozdrażnieni, czy po prostu nieszczęśliwi. A wszystko to przedstawione w sposób humorystyczny i lekki – książka do połknięcia na raz. 

Po prostu lagom. Szwedzka sztuka życia, Göran Everdahl

Trzecia pozycja to kolejna z książek, których tematyka w ostatnim czasie jest bardzo modna. Chodzi o szwedzką sztukę życia (już pewnie wszystkim znane jest hygge oraz lykke), która ma na celu wypracowanie złotego środka praktycznie w każdej dziedzinie, czyli lagom właśnie. W kasiążce poruszane są takie aspekty jak design, codzienność, jedzenie, media społecznościowe, nawet moda i wiele, wiele innych, w których szwedzi zachowują umiar, ceniąc przy tym ponad wszystko prostotę. 

 

A jakie książki Wy polecacie i ostatnio czytaliście? 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments