Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Stek w Sosie BBQ

Mam kilka dań, które automatycznie kojarzą mi się z klimatem randki idealnej i należą do nich steki, lasagne oraz dania z owocami morza (również makarony). Zawsze, gdy robimy jakąś z tych potraw to choćby był to jeden z najbardziej codziennych, zwyczajnych dni, i tak poczuję tę choć trochę magiczną atmosferę i zawsze jest mi super przyjemnie. Steki przy okazji robi się tak prosto i tak ekspresowo, że wręcz nie sposób ich nie polubić. Szczególnie, jeśli sporo ćwiczysz i zależy Ci na dobrych efektach. Zatem same zalety: nie dość, że idealne na spotkania z przyjaciółmi, rodziną, Kimś Wyjątkowym, to jeszcze szybko uwiniesz się z ich przygotowaniem i resztę czasu będziesz spędzać z osobami dla Ciebie ważnymi. Klasyka w przepysznym wydaniu! 

Ten oraz inne moje przepisy możecie teraz znaleźć w nowej aplikacji SimplyTastly – zapraszam do ściągnięcia i sprawdzenia. Czeka tam na Was całe mnóstwo inspiracji od najlepszych blogerów kulinarnych! Rozsmakujcie się!

Materiał powstał we współpracy z Coca-Cola Polska.

Składniki (ok 2 porcje):

  • 2 kawałki mięsa wołowego na steki (u mnie tym razem akurat ligawa)
  • 2 łyżeczki sosu BBQ

Mięso nasmaruj sosem BBQ i pozostaw pod przykryciem na ok godzinę. Po upływie tego czasu podsmaż steki na patelni smarując je sosem z marynaty. Smaż z obu stron do czasu, aż mięso osiągnie preferowany przez Ciebie stan. 

Podawaj z frytkami z batatów oraz podsmażonymi na maśle pomidorkami koktajlowymi oraz ćwiartkami pieczarek.

Sugestie: Możesz użyć innej części mięsa wołowego na steki w zależności od dostępności oraz preferencji.

Pytanie: Która część mięsa najlepiej sprawdzi się przy przyrządzaniu steków?
Odpowiedź: Polecam polędwicę wołową, ze względu na jej smak i strukturę. 
 
Pytanie: Czym warto się kierować przy wyborze mięsa na stek z konkretnej części?
Odpowiedź: Należy wziąć pod uwagę chociażby fakt, iż im bliżej hmm tylnej części zwierzęcia, tym mięso będzie miało bardziej intensywny smak.
 
Pytanie: Czy są jakieś użyteczne wskazówki dotyczące zakupu mięsa bezpośrednio od rzeźnika?
Odpowiedź: Pewnie! Jeżeli masz ten przywilej i możesz kupić mięso prosto od rzeźnika zapytaj go jak długo mięso dojrzewa (wisi) u niego od czasu uboju. Najlepsze na stek powinno wisieć nie krócej, niż 21 dni i nie dłużej, niż 35 dni. 
 
Pytanie: Czy lepiej jest wybrać mięso z białymi elementami przeplatającymi je, czy nie (tzw. marmurkowatość mięsa)?
Odpowiedź: Tak. Najlepsze steki są właśnie z tymi białymi elementami, przeplatającymi ich przekrój. Dlaczego? Dodają one odpowiedniego smaku, a ponadto sprawiają, że mięso nie kurczy się aż tak podczas obróbki termicznej. 
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments