Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Makaron Domowy

Tradycyjny domowy makaron zwykle robi u nas M. Ja jestem od wersji japońskiej. Uwielbiam taki domowy makaron szczególnie zalany gorącym chudym rosołem. Raz na jakiś czas szalejemy i wspólnie, całą rodziną robimy różne rodzaje makaronu i wtedy mamy go to rozmaitych potraw, także dań głównych, nie tylko zup. Gorąco polecam taką zabawę, dzieciaki zachwycone, mnóstwo pysznego jedzenia i tylko trochę mąki wszędzie dookoła.

Składniki na domowy makaron (ok 1 porcja):

  • 1 jajko
  • 100 g mąki pszennej

Składniki połącz ze sobą na jednolite, elastyczne i zwarte ciasto. Zawiń w folię spożywczą i odbieraj sobie po kawałku do przygotowania poszczególnych rodzajów makaronu lub od razu rozwałkuj całość i np. pokrój we wstążki.

Sugestie: Gotowy, pokrojony makaron możesz wrzucić do wrzątku i ugotować przez kilka minut do czasu, aż wypłynie na powierzchnię (następnie odcedź go i przelej kilka razy zimną wodą). Możesz też oprószyć go obficie mąką i ususzyć w temperaturze pokojowej przez kilka-kilkanaście godzin. Potem wykorzystywać jak zwykły kupny.

Wersja light: Część mąki pszennej zastąp żytnią, może się okazać, że trzeba wtedy dodać ciut więcej mąki lub wody tak, aby ciasto było zwarte, elastyczne i nie przyklejało się do dłoni.

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments