Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Jabłka w Karmelu

jablkawkarmelu

Jabłka w karmelu to jedna z prostszych i smaczniejszych propozycji na jesienno-zimowe przekąski. Takie jabłka genialnie smakują jedzone podczas jesiennego spaceru, gdy dookoła słychać szeleszczące złociste liście, ale też świetnie nadają się na słodką przegryzkę w towarzystwie grubego koca, dobrej książki i zapachu ulubionych świec. 

Składniki:

  • jabłka
  • krówki 

Przydatne:

  • patyczki
  • papier do pieczenia

Jabłka umyj i osusz. Krówki roztop w rondelku i pozostaw do ostygnięcia. Gdy masa karmelowa jest wciąż płynna, ale ostudzona zanurzaj w niej poszczególne jabłka nabite na patyk. Odkładaj je na papier do pieczenia na kilkanaście minut.

Sugestie: Ilość krówek zależy od wielkości jabłek, nie podaję więc konkretnych ilości. Małe opakowanie krówek powinno wystarczyć na kilka pokrycie kilku jabłek. Gdy karmel na jest jeszcze lepki możesz je obsypać kawałkami czekolady, kolorową posypką, wiórkami kokosowymi itp. Zamiast korzystać z krówek możesz po prostu roztopić cukier, aż będzie karmelowy i w nim zanurzać jabłka – wersja krówkowa jest jednak według mnie zdecydowanie bardziej maślana, kremowa i rozpustna. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x