Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Sorbet Grejpfrutowy


Sorbet grejpfrutowy niesamowicie skutecznie orzeźwia wprowadzając w wakacyjny klimat nawet podczas mroźnej zimy. Grejpfrutowy, lekko gorzki smak pasuje tu jak żaden inny, w postaci sorbetu skutecznie chłodząc podczas upałów. Miłośnicy tych owoców powinni być zachwyceni 🙂  

Składniki na sorbet grejpfrutowy (ok 2 porcje):

  • 2 grejpfruty
Obrane i podzielone na cząstki grejpfruty zamroź, następnie zblenduj i już.
Sugestie: Polecam zrobić segmenciki z grejpfruta (każdą cząstkę wykrój dokładnie nożem tak, aby nie było błonek). Najbardziej efektownie wygląda sorbet z różowych grejpfrutów. Sorbet możesz rozcieńczyć wodą – w tym celu po zblendowaniu i dodaniu do niego wody ponownie włóż całość do zamrażarki, mieszaj masę co ok 30 minut do czasu, aż konsystencja będzie taka, jaką sorbet mieć powinien. 
Pytanie: Jak urozmaicić sorbet z grejpfruta?
Odpowiedź: Do sorbetu dodaj Campari, miód lub miętę. 

Pytanie: Jak zrobić sorbet w maszynie do lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do maszyny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją. 
Pytanie: Jak zrobić sorbet w specjalnych foremkach do pojedynczych lodów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do pojemniczków. Włóż do zamrażarki na kilka godzin do czasu, aż masa całkowicie zamarznie.
Pytanie: Jak zrobić sorbet bez specjalnych sprzętów?
Odpowiedź: Zblendowane świeże owoce (ewentualnie: rozcieńczone wodą i/lub z dodatkiem składnika dosładzającego) przełóż do pojemnika. Włóż go do zamrażarki na co najmniej 6 godzin. Co 30 minut masę dokładnie przemieszaj. Po upływie tego czasu powinna mieć strukturę sorbetu. 
Propozycję na inny sorbet wraz z poradami znajdziesz w poście Sorbet Truskawkowy w Mniej niż 5 Minut!
Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia Pałka

Pychotka 🙂

Paulina

Sorbety mogę jeść całe lato! 🙂

Kasia

Zrobiłam wczoraj ten sorbet był lekki w smaku i bardzo orzeżwiający w sam raz na upały

Lena

Takie proste i takie smaczne!

[…] wystarczy cukier zamienić na ksylitol, żeby było fit :). Sorbet melonowy – letni smak! Sorbet grejpfrutowy – uwielbiam lody z grejpfruta, super orzeźwiają. Lody twarogowe – w to lato mam […]