Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Wspólny Czas z Dziećmi

 

Wspólny czas z dziećmi to okazja do tego, by zbudować silne relacje, dać poczucie bezwarunkowej akceptacji i poczucie bezpieczeństwa. Wcale nie chodzi o to, aby obfitował on w jakies niesamoiwite atrakcje, kosztowne rozrywki, prezenty i był ogromnie czasochłonny i pracochłonny. 

Bez względu na ilość dzieci, obowiązków i czasu wolnego jesteście w stanie chociaż raz na jakiś czas zorganizować chwilę, by spędzić ją wartościowo, uważnie ze swoimi dziećmi.

Wiem, że czasem na samą myśl zorganizowania czegoś „specjalnego” aż się odechciewa, bo tyle innych spraw jest na głowie – znam to z autopsji, ale to żadna wymówka, jeśli zależy nam na tworzeniu dobrych relacji z dziećmi. Można zrobic to sprytnie, wilk syty i owca cała. Często te najbardziej niezapomniane chwile są najbardziej proste za to przepełnione uwagą i bezwarunkową miłością. 

Chyba najprostszym iście codziennym sposobem na to jest wprowadzenie jakiegoś zwyczaju lub robienie tego okazjonalnie lecz jednak – jedzenia wspólnych posiłków. Jednego, wielu, to bez znaczenia. Liczy się sam fakt. Do tego wystarczy trochę przeorganizowania czasu, czasem przestawienia czegoś na inną godzinę. Wystarczy dosłownie minimum 10-30 minut. Jestem pewna, że jesteście w stanie to ogarnąć choćby raz na tydzień, dwa!

Wspólne śniadanie to jeden z tych sposobów, który lubię najbardziej. Nie wymaga cudów na kiju, wystarczą chrupiące tosty lub dowolne inne pieczywo, które lubicie, marmolada, kawa i owocowy sok, jeśli akurat macie, aby było tak w klimacie francuskiego niespiesznego śniadania celebrującego codzienność. Z tego wszystkiego chyba najbardziej angażująca jest rozmowa, ale wierzę, że nie sprawia Wam ona trudności. A czasem też fajnie jest wspólnie pomilczeć i nie robić nic poza cieszeniem się ciszą i chwilą obecną. U nas ostatnio to jeszcze łatwiejsze, bo mamy umilacze chwil, w postaci tostera i ekspresu do kawy Ariete, które nie dość, że świetnie się sprawdzają (włoska marka, która należy do grupy Delonghi zobowiązuje) pasują do naszej kuchni idealnie. 

 

Nasze inne sprawdzone i proste sposoby na wspólne spędzenie czasu razem z dziećmi:

  • piknik (kupcie coś gotowego, jakąś bagietkę i ser, winogrona, sok, albo weźcie resztki ciasta lub sałatki, albo tarty z domu, koc i już)
  • spacer (obserwujcie przyrodę)
  • przytulanie
  • sesja łaskotek i chichrania
  • wspólny taniec do ulubionej piosenki, ot tak
  • wspólne czytanie

Dziękuję Ariete za sponsorowanie tego wpisu. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x