Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Desenio – Plakaty, które Zdobią Nasze Ściany

Ten post jest efektem mojej współpracy z Desenio

Desenio – plakaty, które zdobią nasze ściany i… wkrótce mogą odmienić również Twoje wnętrze!

Dowiesz się z niego:

 1. dlaczego i na czym koncentruję/emy się w urządzaniu naszego wnętrza
 2. co sprawdza się w mojej pracy, gdy projektuję lub stylizuję wnętrza dla klientów
 3. dam Ci kilka mocnych, praktycznych wskazówek, które pomogą Ci idealnie dobrać plakaty do siebie i swojego wnętrza
 4. dam Ci spory kod rabatowy (uwaga, ważne – większy nawet niż był na Desenio na Black Friday, więc nie ma za co ;))

Chcąc stworzyć wyjątkowe wnętrze naszego domu staramy się, aby to, co w nim się znajduje było jak najbardziej spójne z nami. Ja jestem konkretną estetką, perfekcjonistką, artystyczną duszą i WWO (wysoko wrażliwą osobą) również we wnętrzach. Marek jest realistą z podejściem praktycznym do bólu. Jasne jest więc, że dla niego temat tego, co wisi na ścianach jest totalnie obojętny, o ile tylko to, co je zdobi nie kłóci się z jego podejściem do życia i utrzymuje się w neutralnych dla niego ramach.

Mamy jednak cechy wspólne: oboje lubimy jak jest jasno, świeżo, niezbyt banalnie i co dla nas bardzo ważne – dobrze jakościowo. A ilość rzeczy jest bliżej minimalizmowi, niż przesadzie. Za wystrój wnętrz odpowiadam, więc ja, a Marek po prostu głównie zatwierdza moje wybory, ale też czasem zdarza się, że wyraża swoje kategoryczne nie. 

Wybierając plakaty z Desenio selekcjonowałam takie, które najbardziej do nas pasują. Do atmosfery w naszym domu, ale też naszych preferencji, marzeń. Stąd też na wstępie ominęłam wszelkie tzw. jednoliniowce, czyli plakaty, które są od kilku miesięcy tak bardzo popularne na Instagramie i w wielu domach internautów. Nie lubię iść z prądem i wybierać tego, co większość. Lubię być wierna sobie, czuć to, co wybieram z głębi siebie, nie z narzucanych zewsząd trendów. Lubię wyjątkowość i niebanalność.

We wnętrzach, które na co dzień projektuję klientom, ale też z któych czerpię dla nas inspiruje mnie przede wszystkim ponadczasowa klasyka i klimat oraz architektura Palm Springs. Właśnie takie są nasze wnętrza. Sami zobaczcie.

Zapraszam Was po fragmentarycznej podróży po naszym domu (pod zdjęciami znajdziecie nazwy poszczególnych plakatów, aby łatwiej było Wam je odszukać na stronie Desenio). 

desenio plakaty

plakaty w salonie: Rosé Champagne (21×30), Visit Palm Springs (50×70), Pink Banana Leaves (50×70), Cheetah Pal (21×30), Promises (30×40)

plakaty w dolnej łazience: Tropics (30×40), Rainbow Palms (30×40)

plakaty na klatce schodowej i w holu: Greek God in Glasses (50×70), True Love (30×40)

plakaty w pokoju Hektora: Blue Van (21×30), Mountainscape No1 (50×70), Rainbow Sky Above Paris (50×70)

plakat w sypialni: Shhh Neon (21×30)

plakat w biurze (będzie zamienny z jednym z salonu znad sofy, w celu urozmaicenia raz na jakiś czas): Paradiso (50×70)

                                                                 ***

A teraz trochę sugestii zza kulis od projektantki i stylistki wnętrz, które sprawdzają się u mnie w większości przypadków. 

Jak idealnie wybrać plakat/y do swojego wnętrza? Jeśli (jak ja w tym wypadku) korzystasz ze strony Desenio i ich całego przepastnego arsenału plakatów oraz ram, od któego początkowo można dostać zawrotów głowy lub stwierdzić, że jednak czujesz się totalnie w tym wsystkim zagubiony i nawet nie wiesz od czego zacząć poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek od researchowej wygi (koooocham). 

 • chcesz niewielkim kosztem, minimalnym nakładem pracy i znikomym nakładem czasowym odmienić swoje wnętrze, trochę je odświeżyć lub przeprowadzić większą metamorfozę poprzez dodatki? Plakaty są do tego wręcz stworzone, a w Desenio masz najlepszą ich selekcję w jednym miejscu. W dodatku w potężnej ilości (na czas wyboru polecam zaparzyć sobie herbatkę i rozsiąść się wygodnie, przepadniesz)
 • nie sugeruj się trendami, wybieraj zgodnie ze sobą: zastanów się, co Tobie się podoba, co sprawia/sprawiłoby, że czujesz/czułbyś się dobrze w danym wnętrzu – nie ma nic gorszego niż przestrzeń, której „nie czujesz”
 • postaw na jeden-trzy wiodące kolory i trzymaj się ich: na stronie Desenio masz możliwość wyszukiwania plakatów według określonych kryteriów jak na przykład kolor, dzięki temu reszta plakatów Cię nie przytłoczy
 • co chcesz czuć w danym wnętrzu, jakie emocje ma wywoływać zdobiąca jego ściany sztuka? dla każdego to coś innego, dlatego bądź w zgodzie z sobą i podążaj za tym
 • nie wybieraj ładnych plakatów – wybierz plakaty, które rezonują z Twoimi (plus ewentualne innych) emocjami. Innymi słowy, jeśli na widok jakiegoś plakatu nie czujesz zachwytu, nie ma efektu wow, nie czujesz ekscytacji, błogości lub np. wspomnień to szukaj dalej i nie idź w półśrodki, zapychacze pustych ścian
 • pamiętaj, że plakat nie musi zawsze wisieć – możesz go postawić na blacie biurka, konsoli, oprzeć w kołnierz w kuchni lub – plakat szczególnie w większym formacie – oprzeć o ścianę na podłodze
 • jeśli zamierzasz plakat powiesić zrób to po swojemu, czyli weź pod uwagę różne wysokości, wcale nie musi być zawieszony centralnie na wysokości wzroku; równie dobrze możesz wypełnić daną ścianę plakatami zaczynając od listew przypodłogowych, a kończąc gdzieś w połowie wysokości ściany lub nawet pod sufitem
 • niektóre plakaty lepiej prezentują się w większym formacie, inne w mniejszym, to też kwestia wnętrza i jego zaaranżowania, weź to pod uwagę
 • jeśli nadal masz problem w wyborem plakatów spróbuj wybrać jeden wiodący, który najbardziej Ci się podoba, a pozostałe dobierz na zasadzie tej samej kolorystyki, tematyki, elementów (np. same czarno-białe (skandynawska klasyka), same zielone z roślinnością, same beżowe z suchymi trawami plus uzupełniające w beżowej tonacji z ilustracjami np., same przedstawiające architekturę, styl, teksty, wszystko co kojarzy się z plażą, wakacjami, górami, dziecięce itp.)
 • masz dylemat? Weź więcej, najwyżej oddasz, gdy okaże się, że na żywo coś nie gra (ale Desenio ma mega dobrą selekcję, więc raczej marna szasna, żeby nie było – ostrzegałam!)
 • wciąż masz problem i się w tym gubisz? Napisz do mnie, chętnie profesjonalnie doradzę.

Jeśli dotrwałaś do końca, mam dla Ciebie coś ekstra, obiecany kod zniżkowy. Zasłużyłaś, spraw sobie prezent. 

Z okazji Zimowej Wyprzedaży mam dla was kod zniżkowy DELICIOUS35 na 35% zniżki na plakaty* w Desenio, ważny do północy 7.01

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Personalizowane

Dbajcie o siebie,

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Kategoria: ,
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x