Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Biblioteczka JMD #6

Dziś mam dla Was dwie książki dla dzieci, które są u nas hitem. Jedna od niedawna, a druga od ponad roku w ciągłym użyciu. Bardzo lubimy obie, zarówno dzieci jak i my z Markiem, bo świetnie nadają się jako baza do rozmaitych dyskusji, które czasami mamy wrażenie, że mogłyby trwać w nieskończoność, gdyby nie fakt, że kiedyś trzeba w końcu pójść spać. 

Więcej wpisów z cyklu Biblioteczka JMD znajdziesz w dziale JMD po godzinach.

Przed i Po

Autor: Anne-Margot Ramstein, Matthias Aregui

Ilość stron: 176

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo: Format

Ta pozycja fantastycznie pobudza wyobraźnię dziecka. Co ciekawe, książka nie zawiera tekstu, są same obrazki. Dziecko samo dedukuje na ich podstawie co dzieje się najpierw, a co potem. To skłania do bardzo interesujących dyskusji! Ta książka opracowana została w myśl koncepcji: akcja-reakcja i co ważne, brak tekstu wcale nie sprawia, że jest ona mniej wartościowa merytorycznie.

See Inside Weather and Climate

Autor: Daynes Katie

Ilość stron: 14

Rok wydania: 2014

Wydawnictwo: Usborne

Jak, wiecie książki wydawnictwa Usborne lubimy szczególnie. Są doskonale wydane, opracowane i zachęcają czytelników bez względu na wiek. Tym razem nie jest inaczej. 

Książka o klimacie i warunkach atmosferycznych jest wciągająca na maksa! Mnóstwo okienek sprawia, że dzieci podczas poznawania różnych faktów mając przy okazji świetną zabawę i ćwiczą motorykę małą. Wspaniale wprowadza najmłodszych czytelników w tematykę pogody, jednocześnie rozbudzając w nich chęć poznania coraz większej ilości informacji o tej tematyce. 

A jakie są Wasze książkowe hity w ostatnim czasie?

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x