Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

7 Najważniejszych Prezentów dla Dziecka na Walentynki

Walentynki to mega sztuczne święto, nakręcane przez konsumpcjonizm do granic możliwości – tak naprawdę z romantyzmem ma tyle wspólnego, ile pies z kotem. Jednak osobiście bardzo lubię ten dzień. Nie chcąc piętrzyć problemów i powodów do narzekań po prostu cieszę się z faktu, że jest to doskonały pretekst to tego, aby powiedzieć komuś, kogo kocham, że go kocham. Po prostu. A do tego można jeszcze świetnie spędzić czas. Kwestia logistyki. 

Najważniejszy prezent dla dziecka

1. Na wstępie – pamiętajcie o sobie – jeśli nie kochasz siebie, jak masz pokazać czym jest miłość drugiej osobie? Najpierw więc zacznijmy od siebie. Od akceptacji i najzwyklejszym w świecie lubieniu (polubieniu) siebie. Dbaniu o siebie. Gdy dziecko widzi, że jesteś szczęśliwa, samo też jest najszczęśliwsze. Czuje się bezpiecznie. Gdy jesteś spięta, poirytowana to wszystko automatycznie jest przez nie absorbowane, nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe. Zadbaj więc najpierw o dobrą „bazę” dla całej reszty. Jako mama, jako osoba, z którą dziecko było przez 9 mcy i potem najbliżej ze wszystkich możliwych to Ty chcąc – nie chcąc masz na nie największy wpływ na początku, najlepsze połączenie, to Twój dotyk jest dla niego najbardziej potrzebny do życia, Twój głos i Twoje pozytywne, stonowane emocje dają mu największą siłę i poczucie, że jest bezpieczne i kochane. Tylko wtedy, gdy zadbasz o swoją psychikę będziesz w stanie zadbać o jego potrzebę akceptacji, zrozumienia. 

Ciut mniej ważne prezenty dla dziecka

2. Poświęć dziecku swój czas. Od razu zaznaczam, że telefony, wszelkie ekrany na ten czas zostają wyłączone. Porozmawiaj z nim o tym co          lubi, jakie są jego pasje, o czym marzy. Wysłuchaj, niech opowiada, a potem Ty odpowiadaj ja jego pytania. 

3. Przytulajcie się, np. pod ciepłym kocem czytając ulubioną książkę. 

4. Zróbcie sobie randkę w domu: przygotujcie kakao, czekoladę na gorąco białą lub ciemną, grzaniec bezalkoholowy, albo po prostu pyszną herbatę. Zadbajcie też o ciasteczka lub czekoladę i najlepiej jakąś świecę oraz roślinkę na stole dla dodatkowego klimatu. Żadnych telefonów, ekranów. Tylko rozmowa. 

5. Czas na łaskotki i inwazję całusków – kryć się!

6. Upieczcie coś wspólnie! Najlepiej niech samo wybierze co by chciało i jak najwięcej czynności niech próbuje wykonać samodzielnie. To nic, jeśli wszystko będzie w mące, a wypieki wyjdą mega koślawe. 

7. Spędźcie czas kreatywnie! Na przykład na graniu w planszówki, układaniu puzzli, tworzeniu jakichś arcydzieł, zabawie klockami, zabawie lalkami, organizowaniu rajdów samochodowych, czesaniu czarując wymarzone fryzury z pierdylionem dodatków na głowie na raz, przebieraniu się w Twoje stroje i mierzeniu butów, zabawie w chowanego. 

Walentynki to świetny pretekst to świętowania miłości. Doskonały też pretekst do rozmowy o uczuciach i emocjach. Wykorzystaj ten dzień rozsądnie zamiast kupować pluszowe serduszko (lub inne badziewie) i mieć to z głowy. 

pics. weheartit

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments