Codzienne inspiracje - Paulina Krajewska

Rozsada Papryki – Kiedy i Jak Siać

Rozsada papryki jak zrobić

M. z dziećmi zrobili rozsady papryki i teraz trzymamy kciuki, aby w lecie było mnóstwo pysznych owoców! Poniżej jak to u nas wygląda i jak będzie wyglądać, czyli mała ściąga jak zrobić rozsady papryki i cała reszta, o której warto wiedzieć. 

Jak zrobić rozsady papryki

Potrzebujesz:

  • małe pojemniczki na rozsady
  • ziemia na rozsady
  • nasiona papryki

Do pojemniczków nasyp ziemi, następnie wsadź nasionka na głębokość ok 0,5-1 cm. Delikatnie przyklep ziemią. Podlej całość najlepiej przy użyciu specjalnego zraszacza, aby nie stworzyły się korytka w ziemi od nadmiaru wody w jednym miejscu. 

Rozsady zostaw w ciepłym miejscu 22-26C, dlatego najlepiej kupić pojemniczki na rozsady ze specjalną pokrywą, która działa jak mini szklarnia. 

Kiełki powinny się pojawić na 6-10 dzień. 

Co dalej?

Pikowanie papryki, czyli przesadzanie do większych (6-10 cm średnicy) doniczek, gdy papryka ma więcej niż dwa listki (najlepiej poczekać, aż trochę wyrośnie). Jeśli od razu siałaś paprykę do większych to po prostu pomijasz ten etap. 

Hartowanie papryki: na około 10 dni przed sadzeniem do gruntu wystaw swoje roślinki na zewnątrz, aby przyzwyczaiły się do warunków atmosferycznych. 

Przesadzanie papryki do gruntu: najlepiej po 20 maja, ze względu na to, że w okolicach połowy maja zdarzają się przymrozki, które mogłyby wykończyć nasze papryki. 

Sugestie: Jeśli chcesz nawozić swoje papryki to wybierz nawóz naturalny. Nawozy z odchodów dżdżownic mają neutralny zapach, więc szczególnie do domowej rozsady będą idealne. 

Wydrukuj lub zapisz jako PDFWydrukuj
xoxo Paula

Paula

Kategoria: , ,
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] zrobić znaczniki do ziół i innych roślin samodzielnie? U nas sezon ogrodowy już się rozpoczął i przygotowania idą pełną parą. Ostatnio stworzyłam znaczniki do […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x