– I jak, smakują Ci? – Zapytałam niezwykle skoncentrowanego M. na pałaszowaniu kolejnego kotlecika, a w Jego oczach dostrzegłam niepocieszenie, że akurat teraz, właśnie w tym momencie musiałam zapytać o… cokolwiek.
– Daję im 10 000* i możemy takie jeść codziennie. – Odpowiedział krótko, po czym niezwłocznie wrócił do tego, co sprawiało Mu wtedy tak wielką przyjemność.
Uważam, że w tym wypadku najlepszym wstępem i tym samym rekomendacją tej potrawy będzie powyższy dialog, a weryfikację pozostawiam chętnym 🙂
* praktykujemy skalę ocen od 0 do 10
Składniki na ok 16 burgerów:
- 500g grochu łuskanego
- łyżka masła
- 3 duże kawałki papryki konserwowej
- 10 plasterków kiełbasy
- 450g mąki
- pieprz
- sól
Groch gotuj, aż do rozgotowania. Kiedy będzie miękki, zblenderuj go. Dodaj do niego masło, pokrojoną w kostkę paprykę, kiełbasę oraz mąkę. Przypraw do smaku i wymieszaj na gładką, bardzo gęstą masę. Następnie łyżką nakładaj dowolne porcje ciasta na rozgrzaną i pokrytą ok 0,5cm warstwą oleju patelnię. Smaż do czasu kiedy kotleciki będą złociste.
Sugestie: Podawaj z majonezem i ketchupem lub Twoimi ulubionymi sosami.
Pytanie: Co zrobić, gdy masa na kotlety jest zbyt płynna lub zbyt zwarta?
Odpowiedź: Kiedy masa jest za rzadka dodaj do niej trochę kaszy mannej, płatków owsianych lub bułki tartej, natomiast kiedy jest zbyt ścisła wzbogać ją dodatkiem zimnej wody.
Nice burgers, fries foods are so good!
Beautiful!!
Zapowiada się wspaniale! Na pewno wypróbuję
…no to po takim wstepie musze wyprobowac 🙂
ta kiełbasa to chyba wegetariańska nie jest, a przepis znajduje się w dziale "Coś wegetariańskiego?". Ja użyłam parówek sojowych i kotleciki wyszły pyszne! Super przepis! Ale jeszcze doczepię się jednej rzeczy: wegetarianie nie jedzą ryb, może by tak usunąć przepisy z tymi zwierzątkami z działu potraw wegetariańskich?
A fajne, fajne 🙂
A.
Witam, ile dni wcześniej przed podaniem mogę przyrządzić takie kotleciki???
Polecam jeden dzień przed lub w tym samym dniu przygotować kotleciki 🙂